analytics ve raporlamaGoogle Analytics

 Google Analytics, kullanıcıların sitenizi nasıl bulduğunu, sitenizde nasıl gezindiğini ve ziyaretçilere daha iyi bir deneyim sunmak için neler yapabileceğinizi gösterir. Bu bilgilerle, web sitenizin yatırım getirisini ve dönüşümleri artırabilir ve web'de daha çok para kazanabilirsiniz. Yani sitenize giren potansiyel müşteri ve müşteri adaylarının nereden nasıl hangi araclarla ve kaç kere girdikleri konusunda size hayati bilgilendirmeler verir, tabi bu bilgilendirmelere kolay anlaşılabilir raporlar şeklinde isterseniz erişebilirsiniz.

Müşterilerinizin araştırma, karşılaştırma ve satın alma kararı verme süreçleri farklı zamanlarda ve farklı yerlerde gerçekleşir. Bu nedenle, getiriyi yalnızca son tıklamayı temel alarak ölçmek, resmi tam olarak görememenize ve en değerli müşterilerinize nasıl ulaştığınız konusunda önemli bilgileri büyük olasılıkla kaçırmanıza neden olur.

Google Analytics'teki Çok Kanallı Dönüşüm Hunileri, farklı dijital kanallar arasındaki etkileşimleri incelemenize olanak tanır ve bu kanalların satış ve dönüşüm sağlamak üzere birlikte nasıl çalıştığını gösterir. Daha da önemlisi, bu araç, reklam yatırımları konusunda hem makro düzeyde (hangi kanalların seçileceği) hem de mikro düzeyde (örneğin, hangi anahtar kelimelerin ve reklam yerleşimlerinin seçileceği) önemli pazarlama kararları almanıza yardımcı olur.

YUKARI
Google+