WEB TASARIM

Kurumsal ya da bireysel olsun, web tasarımına başlarken belli kurallar ve beklentileri düşünerek tasarlanmalı. Web sitesi yaptırdınız ancak web sitenizin ziyaretçisi yoksa web sitesi yaptırmış olmanız size herhangi bir artı sağlamaz sadece kartvizitinizde bir ayrıntı olarak kalır, ancak müşterilerinize ulaşan bir web sayfası internetteki en kolay ulaşım aracınız, 365 gün 24 saat açık dükkanınızdır.

Size kazandırır. Web sayfanızı pazarlama aracı olarak kullanırken yapılması gerekenlerler nelerdir?

Web Sayfanız Tasarlanırken ürettiğiniz yada sattığınız mal, verdiğiniz hizmetle ilgili araştırma yapılır, bu araştırma müşteri potansiyelinizi ölçmekte ve kaynak olarak google datalarından faydalanılmaktadır. Aslında başarının sırrı buradadır yol haritası için size fikir verir.

Ana sayfanın Google arama motorunda ayrı bir önemi vardır ve optimizenin başlangıç noktası aslında burasıdır, yani flash ile hazırlanmış yada girişine intro konulmuş bir web sitesinin başarı oranı her zaman çok düşüktür. Anasayfanız etkileyici ama anlaşılabilir şekilde sade olmalı yaptığınız işi anlatmalı diğer firmalarla aranızdaki farkları gözler önüne sermeli! ve mutlaka pazarlamanın merkezinde olmalı.

Sayfanızda geçen metinler Özgün olmalı, Web Sayfanızda geçen metinlerin arama motorları gözünde hayati önemi vardır.

Arama motorları belli zaman aralıkları ile web sayfanızı kontrol eder bu kontrolün asıl amacı arama motorunu kullanan kullanıcıların en doğru ve en güncel bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.bu doğrultuda içeriğin özgün olması başarının yolunu açar.

Kontrol Panelinin önemi, Web sayfanızın güncelliğini korumak için zaman zaman değişikler gerekebilir, yani yeni bir ürün yada hizmet bilgisi değişikliğinde resim yada metin değişiminde yapılması gerekenleri yardım olmadan ve herhangi bir maliyeti olmayan kontrol pannelli bir sistem olmasını öneririz   

Web sitesi hazırlatırken, tasarımı ve geliştirilmesinde bir çok konu bir araya getirilerek kurgulanmalıdır. Bu kurguların başında sitenizin içeriğidir. Sitenizin içeriği amacı dışında dosyalarla dolu olursa anlatmak istenen mesajdan uzaklaşılmış olunur. Yine web siteniz kullanıcı dostu bir şekilde geliştirilmeli ve arayüzü sade olmalıdır. Siteye giren kullanıcıların web sitenizi inceleme süresi, ona ne gösterdiğinizle ilgilidir. Web sitesi tasarımının grafik ve text içeriği tutarlılşık sağlamalı ve firma kimliğine uygun ve destekleyici olmalıdır. Son olarak ve aslında en önemli konuda web sitenizin bir çok arama motoru tarafından kolaylıkla bulup, indexlenebilmesi gerekmektedir.

Bir web sitesi hazırlamaya başlamadan önce, o web sitesinin amacının ne olduğu, ulaşılması beklenen hedef kitle profili, içeriği, görselliği düşünülerek web tasarım süresi planlanmalıdır.

Tüm bu yazdıklarımızdan sonra özetle şunu söyleyebilirizki; İyi bir web sitesinin,

- Hızlı,
- Özgün,
- Etkileşimli,
- Güncel,
- Fayda sağlayan bir site olması gerekmektedir.
- Satış Tanıtım Ve Pazarlama

 

Web Tasarım Fiyat Teklifi Alın..

internet reklamcılığı
Google Reklamları

Adwords Nedir? : Google AdWords, işletmeniz için hızlı ve basit bir biçimde reklam oluşturup yayınlamanıza olanak tanıyan bir hizmettir. Reklamlarınızı Google'da ve reklamcılık ağımızda yayınlayabilirsiniz. Bütçeniz ne olursa olsun, yalnızca reklamlarınıza tıklandığında ödeme yaparsınız.

Adwords Nasıl Çalışır? : AdWords reklamları, bir kullanıcı Google'da anahtar kelimelerinizden birini kullanarak arama yaptığında arama sonuçlarıyla birlikte görüntülenir. Reklamlar, bir arama sayfasının yan sütunundaki 'Sponsorlu bağlantılar' altında görünür ve ücretsiz arama sonuçlarının yukarısındaki ek konumlarda da görünebilir. Böylece, zaten işinizle ilgilenen bir kitleye reklam yapmış olursunuz.

facebook reklamları

 

 

 

Facebook Reklamları

Facebook bir çoklarımızın sıkça kullandığı internet dünyasında sosyal ağlar denilince ilk akla gelen dünya çapında 800 Milyondan fazla kullanıcısı olan en popüler sosyal ağlardan biridir.

Günümüzde insanların internette en çok vakitlerini geçirdiği yer olmasından dolayı Reklam hizmetlerinden hatrı sayılır düzeyde gelir elde etmektedir. Bundan reklam verenlerinde yüzü gülmektedir elbette.

seo arama motoru optimizasyonuGoogle Seo Nedir biraz bundan bahsedelim. Kelimenin ingilizce çevirisi “Search Engine Optimization” yada türkçe açılımı “Arama Motoru Optimizasyonu” dur. Bunun anlamı şudur, majör arama motorlarında sayfa veya sitelerin daha ileride, üst sıralarda,yukarılarda veya ilk sayfada çıkması için webmaster seo uzmanlarının yaptıkları çalışmadır.

SEO’nun asıl amacı yapılan arama motoru optimizasyonu sayesinde arama motorlarında aranan kelimelerin üst sıralarda listelenmesini sağlamaktır. Bunu sağlamak için seo hocaları veya uzmanları çeşitli yötemler kullanır. Bunlardan başlıcaları forum backlinkler, blog yorumu backlinkleri, wiki backlinkler site içi ve dışı optimizasyonlar şeklinde sıralanabilir. Günümüzde en popüler arama motoru google doğal yöntemlerle yapılan seo’yu iyi bir şekilde puanlandırıp siteyi ilerilere taşımaktadır.

SEO çalışması yaptırdığınızda, hedef kitlenize etkin bir şekilde ulaşırsınız. Özellikle Google Seo çalışması ile Türkiye’deki arama motoru pazarının %90′dan fazlasını elinde bulunduran Google üzerinden hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz. Bu da müşterilerinizin ve satışlarınızın çoğalması, işinizin büyümesi demektir!

analytics ve raporlamaGoogle Analytics

 Google Analytics, kullanıcıların sitenizi nasıl bulduğunu, sitenizde nasıl gezindiğini ve ziyaretçilere daha iyi bir deneyim sunmak için neler yapabileceğinizi gösterir. Bu bilgilerle, web sitenizin yatırım getirisini ve dönüşümleri artırabilir ve web'de daha çok para kazanabilirsiniz. Yani sitenize giren potansiyel müşteri ve müşteri adaylarının nereden nasıl hangi araclarla ve kaç kere girdikleri konusunda size hayati bilgilendirmeler verir, tabi bu bilgilendirmelere kolay anlaşılabilir raporlar şeklinde isterseniz erişebilirsiniz.

Müşterilerinizin araştırma, karşılaştırma ve satın alma kararı verme süreçleri farklı zamanlarda ve farklı yerlerde gerçekleşir. Bu nedenle, getiriyi yalnızca son tıklamayı temel alarak ölçmek, resmi tam olarak görememenize ve en değerli müşterilerinize nasıl ulaştığınız konusunda önemli bilgileri büyük olasılıkla kaçırmanıza neden olur.

Google Analytics'teki Çok Kanallı Dönüşüm Hunileri, farklı dijital kanallar arasındaki etkileşimleri incelemenize olanak tanır ve bu kanalların satış ve dönüşüm sağlamak üzere birlikte nasıl çalıştığını gösterir. Daha da önemlisi, bu araç, reklam yatırımları konusunda hem makro düzeyde (hangi kanalların seçileceği) hem de mikro düzeyde (örneğin, hangi anahtar kelimelerin ve reklam yerleşimlerinin seçileceği) önemli pazarlama kararları almanıza yardımcı olur.

hostingHOSTİNG

Ulusal ve uluslararası internet omurgalarına güçlü bağlantılar, alternatif peering bağlantıları ve yedekli omurga üzerinden kesintisiz erişim sağlar
Yüksek kapasiteli internet bağlantıları sayesinde hızlı erişim.
Yedekli sunucular arasında trafik paylaşımı ve dengeleme
Günlük olarak olarak otomatik yedekleme
İhtiyaca göre hızlı bir şekilde uyarlanabilir, esnek kapasite olanağı
Altyapı yönetimi programları ile hizmet performansını 7 gün 24 saat izleme ve performans takibi yapabilme.
Müşteri Hizmetleri ve uzaktan teknik destek.
İsteğe bağlı olarak sunulan IP ve SSL desteği
MYSQL ve MSSQL veritabanı seçenekleri
Web üzerinden yönetilebilen yüksek kapasiteli email hizmeti
İsteğe bağlı olarak sunulan karantina kontrollü AntiSpam filtreleme desteği
Firewall ve Antivirus servislerine sahip sunucular ile sağlanan maksimum güvenlik
PHP 5.x  yazılım desteği
Web Tasarım Fabrikası  Name Cheap alt yapısı ve ortaklığını kullanır.

YUKARI
Google+