WEB TASARIM

Kurumsal ya da bireysel olsun, web tasarımına başlarken belli kurallar ve beklentileri düşünerek tasarlanmalı. Web sitesi yaptırdınız ancak web sitenizin ziyaretçisi yoksa web sitesi yaptırmış olmanız size herhangi bir artı sağlamaz sadece kartvizitinizde bir ayrıntı olarak kalır, ancak müşterilerinize ulaşan bir web sayfası internetteki en kolay ulaşım aracınız, 365 gün 24 saat açık dükkanınızdır.

Size kazandırır. Web sayfanızı pazarlama aracı olarak kullanırken yapılması gerekenlerler nelerdir?

Web Sayfanız Tasarlanırken ürettiğiniz yada sattığınız mal, verdiğiniz hizmetle ilgili araştırma yapılır, bu araştırma müşteri potansiyelinizi ölçmekte ve kaynak olarak google datalarından faydalanılmaktadır. Aslında başarının sırrı buradadır yol haritası için size fikir verir.

Ana sayfanın Google arama motorunda ayrı bir önemi vardır ve optimizenin başlangıç noktası aslında burasıdır, yani flash ile hazırlanmış yada girişine intro konulmuş bir web sitesinin başarı oranı her zaman çok düşüktür. Anasayfanız etkileyici ama anlaşılabilir şekilde sade olmalı yaptığınız işi anlatmalı diğer firmalarla aranızdaki farkları gözler önüne sermeli! ve mutlaka pazarlamanın merkezinde olmalı.

Sayfanızda geçen metinler Özgün olmalı, Web Sayfanızda geçen metinlerin arama motorları gözünde hayati önemi vardır.

Arama motorları belli zaman aralıkları ile web sayfanızı kontrol eder bu kontrolün asıl amacı arama motorunu kullanan kullanıcıların en doğru ve en güncel bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.bu doğrultuda içeriğin özgün olması başarının yolunu açar.

Kontrol Panelinin önemi, Web sayfanızın güncelliğini korumak için zaman zaman değişikler gerekebilir, yani yeni bir ürün yada hizmet bilgisi değişikliğinde resim yada metin değişiminde yapılması gerekenleri yardım olmadan ve herhangi bir maliyeti olmayan kontrol pannelli bir sistem olmasını öneririz   

Web sitesi hazırlatırken, tasarımı ve geliştirilmesinde bir çok konu bir araya getirilerek kurgulanmalıdır. Bu kurguların başında sitenizin içeriğidir. Sitenizin içeriği amacı dışında dosyalarla dolu olursa anlatmak istenen mesajdan uzaklaşılmış olunur. Yine web siteniz kullanıcı dostu bir şekilde geliştirilmeli ve arayüzü sade olmalıdır. Siteye giren kullanıcıların web sitenizi inceleme süresi, ona ne gösterdiğinizle ilgilidir. Web sitesi tasarımının grafik ve text içeriği tutarlılşık sağlamalı ve firma kimliğine uygun ve destekleyici olmalıdır. Son olarak ve aslında en önemli konuda web sitenizin bir çok arama motoru tarafından kolaylıkla bulup, indexlenebilmesi gerekmektedir.

Bir web sitesi hazırlamaya başlamadan önce, o web sitesinin amacının ne olduğu, ulaşılması beklenen hedef kitle profili, içeriği, görselliği düşünülerek web tasarım süresi planlanmalıdır.

Tüm bu yazdıklarımızdan sonra özetle şunu söyleyebilirizki; İyi bir web sitesinin,

- Hızlı,
- Özgün,
- Etkileşimli,
- Güncel,
- Fayda sağlayan bir site olması gerekmektedir.
- Satış Tanıtım Ve Pazarlama

 

Web Tasarım Fiyat Teklifi Alın..

YUKARI
Google+